Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικά Θέατρο "Η πινακοθήκη των ηλιθίων" του Νίκου Τσιφόρου 2008 - 2009

"Η πινακοθήκη των ηλιθίων" του Νίκου Τσιφόρου 2008 - 2009

ΘΕΑΤΡΟ 2008-2009

Στις 9 Απριλίου 2009, παρουσιάστηκε από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας το θεατρικό έργο «Η Πινακοθήκη των ηλιθίων» του Νίκου Τσιφόρου.

Υπεύθυνη της παράστασης και της σκηνοθεσίας ήταν η Ζωή Τσαντζαρίδου. Την πρωτότυπη μουσική συνέθεσε ο Ιάκωβος Κονιτόπουλος. Η παρουσίαση του έργου έγινε στο Δημοτικό Θέατρο Κερατσινίου «Αντώνης Σαμαράκης».

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, η θεατρική ομάδα του σχολείου παρουσίασε τη δουλειά της στο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου του τμήματος πολιτιστικών της ΔΙ.Δ.Ε. Πειραιά, στο Κινηματοθέατρο «Αττικόν» στις 2 Απριλίου 2009.

Στην παράσταση έλαβαν μέρος οι μαθητές: Κατερίνα Παππά, Εβελίνα Καρακώστα, Ζωή Παππά, Γιώτα Ακριτίδου, Στέλιος Μπαλτάς, Κωνσταντίνος Χαλεπάς, Γιάννης Δουμένης, Αιμιλία Μαραθωνίτη, Δήμητρα Ουσακλίδου, Παναγιώτης Ρέππας, Νικολέτα Κοροπούλη, Γιώργος Μανίκας, Γιώργος Χαρωνίδης, Τασούλα Παλιατσή, Δήμητρα Θεοχάρη, Κωνσταντίνα Μωραΐτη, Κωνσταντίνα Μάλλη, Κική Γεωργακάκου, Σούλα Λαγογιάννη, Αγγελική Λεωνιδοπούλου, Κωνσταντίνος Θεοδοσιάδης, Στράτος Τσαγλάς.

Τη μουσική της παράστασης έπαιξαν οι: Ιάκωβος Κονιτόπουλος (πιάνο, κρουστά) και οι μαθητές: Παύλος Μπουρνάκης (ηλεκτρική κιθάρα), Γιώργος Αρφαράς (μπουζούκι).

Την αφίσα σχεδίασε ο μαθητής Γιάννης Βαρβέρης.

H Pinakothhkh programm

H Pinakothhkh afissa