Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικά Θέατρο "Η ωραία θυμωμένη" της Λένας Διβάνη 2011 - 2012

"Η ωραία θυμωμένη" της Λένας Διβάνη 2011 - 2012

ΘΕΑΤΡΟ 2011-2012

Στις 4 Απριλίου 2012, παρουσιάστηκε από τη θεατρική ομάδα του σχολείου μας το θεατρικό έργο «Η Ωραία θυμωμένη» της Λ. Διβάνη.

Υπεύθυνες της παράστασης και της σκηνοθεσίας ήταν οι καθηγήτριες Ζωή Τσαντζαρίδου και Νίνα Νικητάκη. Την πρωτότυπη μουσική συνέθεσε ο Ιάκωβος Κονιτόπουλος. Η παρουσίαση του έργου έγινε στο Δημοτικό Θέατρο Κερατσινίου «Αντώνης Σαμαράκης».

orea thimomeni

Στην παράσταση έλαβαν μέρος οι μαθητές: Μαρίνα Ρέππα, Ιωάννα Παγάνη, Αιμιλία Φυρίγου, Ματίνα Τσιρίδου, Αποστόλης Χαρωνίδης, Κωνσταντίνα Μωραΐτη, Στέλιος Γρίγος, Κωνσταντίνος Μούτσιος, Χρήστος Παράσχος, Θοδωρής Καπατσούλιας, Άννα Αυγουστάκη, Δήμητρα Θεοχάρη, Μαρουσώ Καλαϊτζόγλου, Κωνσταντίνος Θεοδοσιάδης, Νίκος Κουτουκιάδης, Νικόδημος Μάινας, Νικολέτα Κοροπούλη, Αναστασία Τσιακανίκα, Ηλίας Μπάνης, Αγγελική Καλατζή.

Τη μουσική της παράστασης έπαιξε ο Ιάκωβος Κονιτόπουλος (πιάνο, κρουστά).