Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Πολιτιστικά Θέατρο "Ο μάγος του Οζ" του Frank Baum 1997-1998

"Ο μάγος του Οζ" του Frank Baum 1997-1998

ΘΕΑΤΡΟ 1997-1998

Τη θεατρική παράσταση «Ο Μάγος του Οζ» του Frank Baum παρουσίασε η θεατρική ομάδα του σχολείου μας, κατά το σχολικό έτος 1997-1998, σε σκηνοθεσία Ζωής Τσαντζαρίδου και Ιορδάνη Μαυρουδή. Την κατασκευή των σκηνικών έκανε ο Χρήστος Μουστάκας.

Η παράσταση πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 25 Μαΐου 1998, στο Δημοτικό Θέατρο Κερατσινίου. Η θεατρική δραστηριότητα εντάχθηκε στο πιλοτικό πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στο οποίο συμμετείχε το σχολείο μας.

Πήραν μέρος οι μαθητές: Μαρία Αναστασοπούλου, Γιώργος Βαλλιανάτος, Μακρίνα Δημητράτου, Μαντώ Χατζησπύρου, Ρούλα Μαυρίδου, Γιώργος Κοιλάκος, Γιάννης Πατάκας, Φίλιππος Κοκκινάκης, Τζένη Καραβόλου, Σοφία Θεοφίλη, Αλέξανδρος Φίδης, Μαρία Καρανικολάου, Αλεξάνδρα Πλέτσα, Μαρία Σεφεριάδου, Κλαίρη Φώτα, Σιμολένα Βλαστού, Κλειώ Κωνσταντουκάκη, Όλγα Λαβίδη, Χριστίνα Σουλιώτη, Καλλιόπη Θεοδοσιάδη, Παναγιώτης Τρέχας, Ραΐσα Εμεξίζοβα.

Τη φιλοτέχνηση της πρόσκλησης και της αφίσας έκανε ο μαθητής Γιώργος Κοιλάκος.

programma

afisa part1