Ενδοσχολικό Σεμινάριο 2010-11

Στο σχολείο μας, την Τετάρτη 19/01/2011, πραγματοποιήθηκε Ημερίδα με θέμα «Βλέποντας το σχολείο μέσα από τον κινηματογραφικό φακό», με τη συνεργασία της σχολικής συμβούλου Φιλολόγων, κας Σκιά Αικατερίνης. Στην ημερίδα παραβρέθηκαν συνάδελφοι και συναδέλφισσες από τα σχολεία της περιοχής μας.

Επίσης, σε συνεργασία με τη σχολική σύμβουλο Φιλολόγων κα Σκιά Αικατερίνη και τον σύμβουλο Μαθηματικών κο Σαλίχο Μιχάλη, συνεχίστηκε η πραγματοποίηση συναντήσεων με οκτώ καθηγητές του σχολείου μας, με θέματα σχετικά με διδακτικές παρεμβάσεις στο καθημερινό μάθημα, που είχε ξεκινήσει την προηγούμενη σχολική χρονιά.

Τέλος, λειτούργησε εργαστήριο Φιλολόγων με την κα Σκιά, κάποια απογεύματα κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, σχετικά με τη διδασκαλία των Νεοελληνικών Κειμένων, τα οποία παρακολούθησαν καθηγητές από την ευρύτερη περιφέρεια του Πειραιά.